AB Yöresel Üreticiler Platformu 2016

Dogbes-Slogan
doğbes logo
İçeriğe git

AB Yöresel Üreticiler Platformu 2016

Doğbes Reçel & Marmelat & Pekmez & Sos & Şekerleme
Published by Doğbes içinde Seminer · 17 Şubat 2016
Tags: BursaYöreselÜreticiler
Bursa Valiliği AB Online Akademi ve AB Yöresel Üreticiler Akademisi tanıtım toplantısı; Sn. AB Bakan Yardımcımız Ali Şahin ve Valimiz Münir Karaloğlu ,Bursa Büyükşehir Başkanvekili Abdülkadir Karlık, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay’ın katılımlarıyla yoğun bir ilgiyle gerçekleştirildi.

Bursa Valiliği AB Online Akademi ve Yöresel Üreticiler Akademisi Tanıtım toplantısı Bursa Valiliği AB Proje ve Dış İlişkiler Eğitim ve Proje Koordinatörü Dr. Arzu Erdi'nin Akademileri tanıtan sunumu ile başladı.Akademilerle gerçekleştirilmek istenenler ile  eğitim platformlarının tanıtımı ve kullanıcıların erişimi ile ilgili bilgiler verildi. Sunumun ardından Bursa Aşçılar Derneği Başkanı Reşat Kahrıman, Yöresel Üreticler Özkan Dangaç ve Kazım Özcan,Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve AB Bakan Yardımcısı Ali Şahin'in konuşmaları ile program devam etmiştir.
Bursa Valisi Münir Karaloğlu; AB Online Akademi ve Avrupa Yöresel Üreticiler Eğitim Platformu  ile iki üniversite açtıklarını; ama bu üniversitelerin farkının bu üniversitelerde kontenjan sorununun, sınav sorununun, harç sorununun olmadığını belirtti. AB Online Akademi ile  bir taraftan kamu kurumlarının, yerel yöneticileri, Sivil Toplum, Özel Sektörün AB hibe ve fonlarına ulaşmada online ücretsiz olarak eğitmek üzere bu platformun oluşturulduğunu; ikinci platform olan Yöresel Üreticiler Platformunun ise; AB’den sağladığımız 400 bin avroluk bir proje kapsamında  projenin modaratörü konumunda olan Türkiye ile Yunanistan, İtalya, Slovenya, Letonya olmak üzere 5 ülkenin beraber yürüttüğü,  bir platform oluşturulduğunu belirtti.

AB Bakan Yardımcısı Şahin'de; Bu proje hem içerik itibariyle hem de çok dilli vereceği hizmet ile 81 ilimizin yanında yurt dışından da pek çok kesime hitap edeceğini, bu programa gelmeden Bursa'nın AB uyum sürecinde yaptığı katkılarla ilgili bir iki inceleme yaptığını ve  bu konuda da Bursa'nın  tam bir lokomotif il olduğunu belirterek  bu proje ile ilgili iki öneri de getirmek istediğini akıllı telefonların bu kadar hayatımıza girdiği şu dönemde, bu online eğitim ortamının akıllı telefonlara indirileceği alt yapıyı hazırlamanın iyi bir uygulama olacağını ifade etti.
Copyrigh 2013. Design by Snga
+90 224 256 85 84
Kurumsal
Ürünlerimiz
Satış Noktalarımız
Fabrika & Satış Mağazası
Barakfakih OSB Mh. Ankara Cd. No:50 Kestel BURSA - TÜRKİYE
bursa logo
eposta
sepet
telefon
İçeriğe dön